Development kits and electronic modules. Design and production.

O nas

znakproba-e1420125517143

Modułowo sp. z o.o.

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją modułów i zestawów elektronicznych.

Dane rejestrowe i adresowe są dostępne na stronie Kontakt.

Pomysł

Zdjęcie1Pomysł narodził się z pasji do elektroniki – bardzo szerokiej  i szybko rozwijającej się dziedziny nauki, dostępnej dla każdego i stosowanej w wielu sferach życia.

Moduły elektroniczne to inaczej podzespoły, umożliwiające sprawne budowanie przeróżnych projektów, od prototypów po projekty komercyjne, od prostych sterowników oświetlenia po zaawansowane roboty czy systemy automatyki domowej. Moduły ułatwiają również naukę i poznawanie zasad działania układów elektronicznych.

Dodatkową zaletą elektroniki modułowej, jest możliwość zbudowania różnych projektów dysponując tymi samymi modułami – to niesamowite, ponieważ to od Użytkownika zależy to, co powstanie i jak będzie działało. 

Misja i cel

Chcemy przyczynić się do rozwoju elektroniki w Polsce i na świecie przez:

  • produkcję autorskich i unikalnych modułów i zestawów elektronicznych zawierających najnowsze układy elektroniczne,
  • udostępnianie przykładów i częściowej dokumentacji,
  • opracowywanie materiałów w języku polskim i angielskim,
  • umożliwianie szybkiego prototypowania, budowania i rozwijania projektów, zarówno z branży elektronicznej, informatycznej i pokrewnych z dostępnych modułów.
Początki
Modułowo zostało założone w maju 2012 roku i początkowo działało pod skrzydłami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Warszawie. W lipcu 2014 zostało docenione i przekształcone w spółkę, po inwestycji funduszu AIP Seed Capital.

Oferta
Bez nazwyW ofercie mamy autorskie projekty przeznaczone dla każdego, dla profesjonalistów, firm i biur projektowych, ale również dla amatorów i studentów. Oferowane moduły umożliwiają rozpoczęcie nowych, bądź rozwijanie istniejących projektów.

Oferujemy również usługi projektowania i montażu elektroniki.

Jakość

DSC_0192Bardzo ważną kwestią dla nas jest jakość produktów i usług. Każdy moduł jest wielokrotnie testowany na etapach produkcji oraz przed wysyłką, dzięki czemu Użytkownik ma pewność, że moduł jest w pełni sprawny. Moduły produkowane są według naszych projektów, z części pochodzących od renomowanych producentów i hurtowni oraz obwodów drukowanych produkowanych przez polską firmę. Dołączona karta z numerem seryjnym, pozwala utworzyć własną listę modułów oraz uzyskać szybki dostęp do dokumentacji technicznej. Każdy moduł jest pakowany w dedykowane opakowanie z kodem QR – bezpośrednim odnośnikiem do dokumentacji i dodatkowych materiałów.

Pasja

Moduł elektroniczny to dla nas nie tylko produkt, to coś dużo ważniejszego, projektowanego i produkowanego z pasją, wysyłanego z myślą, o niesamowitych projektach, do których zostanie wykorzystany.

Serwisy internetowe Modułowo
Obecnie uruchomiliśmy strony:

  • Sklep – pełna oferta dostępnych modułów i zestawów,
  • Blog – aktualności ze świata elektroniki,
  • Akademia – inspiracje, artykuły i przykładowe realizacje,
  • Modułowo APP (Aplikacje i projekty) – baza oprogramowania i przykładów do pobrania, w większości udostępnionego na licencji zgodnej z duchem Open Source,
  • Zestawy Modułowo – dokumentacja techniczna, schematy i opisy oraz dodatkowe materiały.
Rekomendacja w książkach Tomasza Francuza
wycinekXmegaModuły elektroniczne z oferty, zostały docenione przez Pana Tomasza Francuza i rekomendowane w jego książkach do nauki programowania mikrokontrolerów: “AVR. Praktyczne projekty” oraz “AVR. Układy peryferyjne”.

 

Wsparcie techniczne
instrukcje1_300
W ramach wsparcia technicznego, udostępniamy częściową dokumentację techniczną, opisy i schematy, opisy wyprowadzeń, przykładowe oprogramowanie, rozwijamy Akademię Modułowo oraz pozostałe serwisy internetowe Modułowo.
Społeczność
FRE3MAKE-2014-23-392x430Udostępniamy moduły elektroniczne na wydarzenia, konkursy i warsztaty związane z promowaniem elektroniki, takie jak np. FreeMake, spotkania grupy Hackerspace Silesia, Arduino Day Warsaw 2014 czy charytatywne wydarzenie mikołajkowe. Współpracujemy również z branżowymi serwisami związanymi z branżą elektroniczną.

FRE3MAKE 2014 (67)  IMG_8497

 

Dystrybutorzy
Nasze produkty zostały docenione przez renomowane sklepy elektroniczne i są sprzedawane w całej Polsce przez: TME, Botland, Kamami, ELTY.pl, PPHU Jacktronic,  MS Elektronik czy Eltronix.pl.
Wyraź swoją opinię o Modułowo, napisz do nas

Formularz kontaktowy

 

Weryfikacja